FC Zutphen won dinsdagavond op bezoek bij zondag tweedeklasser OBW in Zevenaar ook haar derde wedstrijd voor de Achterhoek Cup. Op de eerste 3 minuten van de wedstrijd na, toen OBW flink aandrong en een paar kleine mogelijkheden kreeg, was FC Zutphen over de hele wedstrijd heer en meester en won verdiend met 1-5 na een 0-3 ruststand.
Om 20.00 uur floot de prima leidende scheidsrechter J. Sins uit Doetinchem af voor de wedstrijd die onder goede weersomstandigheden werd gespeeld. Het was 12 graden, windstil en droog. Zowel OBW als FC Zutphen speelden niet in de normale basisopstelling. Bij FC Zutphen begonnen vanavond slechts 4 spelers, die afgelopen zaterdag in de wedstrijd tegen Hellendoorn een basis plaats hadden, aan de aftrap. Daarnaast stonden er 4 spelers van het 2e elftal in de basis.
Al na 6 minuten zette Mido Blok de 0-1 op het scorebord door op de 16 meterlijn mooi bij zijn tegenstander weg te draaien en de bal onhoudbaar voor de keeper in de hoek te schieten. Elf minuten later bracht Tim Scholten de stand op 0-2 door de bal van 20 meter hard in het doel te schieten. Voor rust maakte Ruben Hemeltjen op zeer creatieve manier de 0-3. Hij werd door het midden aangespeeld door Mido Blok, wipte de bal op met zijn rechtervoet achter zijn linker standbeen en knalde in een keer met links de bal in de hoek.
Na rust kwam Caz Collet voor Timon Kuiper, die een hele goede eerste helft had gespeeld en weer volop strooide met prachtige passes over grote afstand. Verderop in de tweede helft kwamen er 3 O19 spelers – Rohan Berendsen, Even Sueters en Maruan Benkaddour – voor Milan Klaver, Mido Blok en Jeroen van Gerven. FC Zutphen bleef de betere partij. Omdat de doelman van OBW over een strakke voorzet van Caz Collet heen dook werd de stand 0-4. Daarna maakt OBW de 1-4 doordat de spits de bal bij de eerste paal goed binnen tikte na een mooie voorzet vanaf de linkerkant. Het slotakkoord was voor Marouan Benkaddour die vlak voor tijd de 1-5 binnen knalde. Samen met ploeggenoot Even Sueters deed hij vanavond voor het eerst met het 1e elftal mee. Hij speelde bovendien samen met zijn broer Amine, die de hele wedstrijd ook een prima indruk achterliet.
Samengevat kun je zeggen dat ook met de vele niet basisspelers FC Zutphen een prima partij op de mat heeft gelegd en waarbij tevens opviel dat Milan Klaver na zijn lange blessure weer ruim 70 minuten gespeeld heeft en dat zeer verdienstelijk deed. Het is goed om te zien dat met de vele nieuwe spelers de spelopvatting van FC Zutphen niet veranderd en ook nog prima wordt uitgevoerd. Alle spelers haalden vanavond een ruime voldoende. Al met al is FC Zutphen in deze Achterhoek Cup competitie na 3 wedstrijden nog steeds ongeslagen met 11 doelpunten voor en 2 tegen.
Opstelling FC Zutphen: Zalmai Rahman, Hidde van Kalker, Teun Isselman, Amine Benkaddour, Milan Klaver (Rohan Berendsen), Mido Blok (Maruan Benkaddour), Jeroen van Gerven (Even Sueters), Tijmen Tegelaar en Timon Kuiper (Caz Collet)





