Jeugdspeler Noah Bolt maakte afgelopen zaterdag zijn debuut in het 1e elftal van FC Zutphen. De speler van FC Zutphen JO19-1 kwam in de 60e minuut in de ploeg voor Sem Veeger. Debuteren in het 1e elftal van onze club is iets waar veel jeugdspelers voor gaan. Noah behaalde afgelopen zaterdag deze mijlpaal. ‘Ik kijk met veel trots terug’, vertelt de 18-jarige debutant.

Foto: Hans Bolt

Al 10 jaar bij de club

Als 8-jarige jongen zette Noah zijn eerste stappen op het voetbalveld bij FC Zutphen. Hij doorliep vervolgens alle leeftijdsgroepen van onze club. Dit seizoen speelt hij in de JO19 van trainers Tom de Haan en Wilco van Osch. En 10 jaar na zijn eerste wedstrijd in de jeugd, volgde zaterdag dus zijn officiële debuut in de hoofdmacht.

Trots

‘Ik kijk vooral met veel trots terug. En ik ben blij dat ik mijn debuut heb kunnen maken. Het was natuurlijk even wennen in een ander team en op een ander niveau. Maar al met al ben ik tevreden met mijn invalbeurt. Ik heb genoten en geprobeerd lekker te voetballen en de duels op het middenveld te winnen. Natuurlijk zijn er wel genoeg verbeterpunten waar ik aan kan werken en dat ga ik ook zeker doen.’

Foto: Hans Bolt

Zenuwen

‘Donderdag na de training hoorde ik dat ik zaterdag misschien bij de selectie zou zitten. Vrijdag werd ik gebeld dat ik er daadwerkelijk bij zat.’ Van zenuwen had de jonge middenvelder geen last. ‘Nee, ik was niet echt zenuwachtig. Ik had natuurlijk wel wat gezonde spanning vooraf, maar dat heb ik altijd voor een wedstrijd en daar word ik juist scherper van.’

Genieten op het middenveld

‘Van de trainer kreeg ik bij mijn invalbeurt te horen dat ik op 10 zou gaan spelen, achter de spits. Mijn opdracht was daarbij om om de spits heen te bewegen en van daaruit gevaarlijk te worden en te combineren.’

Zo speelde de debutant dus plotseling op een middenveld met ervaren spelers als David te Slaa en Luuk Meijer. ‘Tijdens de wedstrijd werd ik natuurlijk gecoacht door de spelers. Dat is fijn. Luuk Meijer zei in het veld tegen me dat ik vooral moest proberen te genieten en er vol voor moest gaan.’

Vaker aansluiten

‘Nu is het zaak om me te blijven ontwikkelen. Ik wil een belangrijke speler zijn bij de JO19-1. En dan kan ik in de toekomst misschien vaker aansluiten bij de selectie.’

Vind ik leuk 0

Gerelateerde artikelen

Abonneer
Hou me op de hoogte van
1 Reactie
Nieuwste
Oudste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Ruud Jansen Venneboer
18 oktober 2021 14:30

Wat een mooie dug out foto (en reclamebord!)…. 🙂

1
0
Wat vind jij van dit bericht? Laat een reactie achter.x
()
x
We gebruiken cookies die helpen om onze website goed te laten presteren. Als je onze site bezoekt gaan we er vanuit dat je dat goed vindt.
Feedback
Feedback
Jouw mening telt! We streven naar een top website. Jouw feedback is daarom waardevol. Wat vind je van fczutphen.nl?
Wat wil je kwijt over de website of een onderdeel daarvan?
Volgende
Laat je e-mailadres achter als we contact met je op mogen nemen over jouw feedback.
Terug
Verzenden
Bedankt voor je feedback!